Торгівля криптовалютою без ризику: демо-рахунки у дії

Біржовий трейдинг пов'язаний із загрозою втрати капіталу. Попередження про торгові ризики має фігурувати у правилах кожної біржі, включаючи криптовалютні.

Цифровим активам притаманні підвищена волатильність (мінливість) та їхню поведінку складно прогнозувати. Використання демо-рахунків у торгівлі криптовалютою – важливий прийом, що дозволяє трейдерам, особливо початківцям, відпрацювати інвестиційні ідеї без втрати вкладених коштів.

Взагалі, демо, іноді кажуть навчальний рахунок, дає можливість проводити тестову онлайн-торгівлю з будь-яким видом фінансових інструментів: валютами (форекс), цінними паперами, деривативами та криптовалютами на віртуальних грошах.

Принципи та механізм торгівлі на демо-рахунку криптобіржі

Застосування демо-рахунку вирішує два важливі завдання у рейтингу:

  1. Випробування стратегії без ризику втрати капіталу. Відпрацювання та налагодження торгової системи без реальних інвестицій.
  2. Попереднє ознайомлення з функціоналом криптобіржі та особливостями її роботи. Прийом та обробка торгових ордерів, чи немає ковзання. Надійність інтернет-з'єднання із платформою. Якість послуг служби підтримки. Чинники, які формують групу неторговельних ризиків.

Для того щоб вийти на демо-режим криптобіржі, слід пройти первинну реєстрацію на торговій платформі та активувати обліковий запис. Відкрити вкладку з демо-рахунком і підключитися до навчальної торгівлі. Біржа "зарахує" на демо-рахунок віртуальні кошти. Наприклад, 100 USDT або USDC.

Трейдеру залишається вибрати напрямок торгівлі (криптовалютну пару), BTC/USDT, ETH/USDT або будь-яку іншу, та “купити” криптовалюту. Таким чином буде відкрито довгу позицію (лонг) у даній цифровій валюті.

Деякі криптовалютні біржі позиціонують на демо-рахунку не спотовий рынок, а ринок деривативів. Наприклад, Binance пропонує ф'ючерсний демо-майданчик – симулятор торгівлі на Binance Futures.

Виходячи зі своїх торгових установок, інвестор виставить рівні закриття угоди, застосувавши механізм стоп-наказів. Для ринку, що росте, take profit зафіксує прибуток, для падаючого - stop loss обмежить збитки.

Накази спрацюють автоматично без трейдера. Наскільки це відбувається коректно на даному торговому майданчику і має показати демо-рахунок. Зазвичай користувачеві на навчальній торгівлі доступні всі або майже всі види біржових ордерів/наказів і он має повний набір опцій для тестування торгових стратегій.

При необхідності, продавець “поповнює” демо-баланс будь-якою віртуальною монетою із запропонованого списку.

Котирування, графіки, технічні індикатори на демо-рахунку з високим рівнем точності повторюють (імітують) реальну торгівлю, але бувають і деякі відмінності, про які біржа обов'язково напише у розділі, присвяченому навчальним рахункам.

Часто торговельний термінал навчального рахунку влаштований так, що перехід до реального трейдингу проводиться відразу через просту активацію відповідного поля. Це можливо завдяки тому, що інтерфейс демо-рахунку максимально відповідає структурі реального рахунку.

Виходячи зі сформованого залишку вже реальних коштів на рахунку, трейдер відкриває позицію в реалі з усіма наслідками, що випливають.

Висновок

Біржовий демо-рахунок – зручний та необхідний на початковому етапі сервіс.

Але, це лише імітація. Реальних грошей на навчальному рахунку не заробиш. Щоправда, бувають винятки у вигляді призів та нагород на конкурсах демо-торгівлі, які періодично організовуються криптобіржею для своїх клієнтів.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Телеграм-канал о криптовалютах

Какому криптокошельку отдать предпочтение

Регулирование крипты в Украине. Все будет как в Европе